Ketoprom - Ketoprofenum

Ketoprom – Ketoprofenum

Wskazania lecznicze: Bóle pourazowe mięśni i stawów, zapalenie ścięgien.

Dawkowanie: Zewnętrznie, dorośli i dzieci powyżej 15 roku życia 2 razy na dobę, zwykle przez około 7-10 dni. Niewielką ilość żelu (około 3-5 cm) nanieść na skórę w bolesnym miejscu i masować przez kilka minut w celu lepszego wchłaniania. Uwaga! Nie stosować na uszkodzoną lub chorobowo zmienioną skórę. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem, a także sprawdź datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy bowiem stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu oraz w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne: Rzadko reakcje nadwrażliwości (świąd, pokrzywka, wysypka). Bardzo rzadko: nudności, wymioty, biegunka, zaparcie oraz nasilenie niewydolności nerek. Sporadycznie mogą wystąpić: nadwrażliwość na światło, odczyny o cięższym przebiegu w postaci wyprysku pęcherzykowego, które mogą się nasilać lub uogólniać (reakcje anafilaktyczne). U osób nadwrażliwych na salicylany mogą wystąpić napady astmy oskrzelowej.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną, a także zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, kwas acetylosalicylowy oraz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, wysypkę, zmiany skórne, zakażenie skórne, rany, niewydolność krążenia, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby.   Gdy przyjmujesz metotreksat, kortykosteroidy, niesteroidowe leki przeciwzapalne. Jeśli jesteś albo przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować leku w trzecim trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią.